Wybór mebli i inne rozwiązania przydatne w meblowaniu garderoby

Wybór mebli i inne rozwiązania przydatne w meblowaniu garderoby
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jak urządzić garderobę?
Garderoba to pomieszczenie, w którym magazynujemy wszelkie swoje ubrania. W ogóle nie musi być nią duże pomieszczenie, żeby zachować w nim odpowiedni ład. Możemy także na nią przeznaczyć wnękę w ścianie w sypialni. Jeśli mamy zamiar wydzielić garderobę od sypialni, możemy zamontować drzwi przesuwne.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Jak będzie prezentować się nasza garderoba, zależne jest głównie od tego, co mamy zamiar w niej trzymać. Zależnie od rodzaju rzeczy, które mamy, musimy zdecydować, czy w naszych meblach powinno znajdować się więcej drążków na wieszaki, szuflad bądź może regałów. Dobrze jest też pomyśleć czy będziemy potrzebować dodatkowego miejsca na jakieś sprzęty, jak np. żelazko bądź deska do prasowania.

Gdy posiadamy mało miejsca na garderobę, rewelacyjną decyzją jest kupno szafy na wymiar. W ten sposób najłatwiej jest zwiększyć miejsce zarówno na swoje ubrania, jak i różne dodatki. Dobrze jest zdecydować się na zakup mebli na wymiar firmy Komandor, która słynie z produkcji niezwykle ładownych szaf ubraniowych. Ładowna szafa narożna też jest dobrym wyborem, a także zwiększy miejsce na swoje rzeczy.

Drzwi przesuwne pozwolą zaoszczędzić miejsce
Inną metodą, która pozwoli na zwiększenie przestrzeni użytkowej w swojej garderobie jest zamontowanie drzwi przesuwnych. Jest to osobny pokój. W ten sposób zaoszczędzimy nawet do 8 m2 przestrzeni, która jest konieczna do uchylenia tradycyjnych drzwi. Możemy zdecydować się na gotowe rozwiązania lub na drzwi przesuwne na wymiar oferowane np. poprzez firmę Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Należy pamiętać, że odpowiednie meble w garderobie to nie wszystko. Musimy zadbać też o oświetlenie. Bardzo istotne jest, żeby światło dotarło do wszystkich zakątków pokoju. W związku z tym, jeśli Twoja garderoba to niemały pokój, powinniśmy zadbać, poza oświetleniem ogólnym, o oświetlenie punktowe. Dobrze jest zastanowić się nad nabyciem LED-ów. Wykorzystują one niewiele energii i można zamontować je w różnych miejscach, ponieważ mają one różne formy.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
W garderobie nie może zabraknąć również odpowiedniego lustra. Bardzo duża tafla nie tylko pomoże zwiększyć optycznie pomieszczenie, ale także umożliwi nieograniczone przeglądanie się w trakcie wybierania odzieży. Jeśli nasza garderoba jest mała, warto zdecydować się na lustro wiszące. Dobrą alternatywą dla niedużych pomieszczeń jest szafa z drzwiami przesuwnymi, na których umieszczone jest lustro.

about author

admin

related articles

Kategorie

Publikacje: